YÖRSİAD'IN DESTEKLEDİĞİ MASKELER SERGİSİ AÇILIŞINI ÜMİT UYSAL, M.AYKUT EGE VE SEMİH BEKEN YAPTI

YÖRSİAD'IN DESTEKLEDİĞİ “MASKELER SERGİSİ” AÇILDI

YÖRSİAD (Yörük Sanayici ve İş İnsanları Derneği) 'ın da desteklediği ve on sanatçı tarafından yorumlanan Maskeler Sergisi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege, YÖRSİAD Onursal Başkanı Antalya Romanya Fahri Konsolosu Semih Beken'in açılış kurdelesini keserek gerçekleştirilen sergi Nobu Art Project sergi salonunda ziyaretçilere açıldı.

Sanatseverleri, güncel sanatta maskelerin anlamını ve mistik geçmişini sorgulamaya davet eden serginin Küratörlüğünü Ebru Beyza Yel'in yapıyor. Sergide, sanatçılar Altay Kervan, Batuhan Yaldızkum, Burak Çizer, Burhan Kum, Damla Çetinkaya, Emel Ünlü, Enki, Feramuz Piroğlu, Ozan Dursun ve Polat Canpolat'ın çalışmaları sergileniyor.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kademeli normalleşme dönemiyle birlikte sanatsal çalışmaların yeniden sanatseverle buluşmasının kent kültürü açısından önemli olduğunu söyledi.

YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege de yaptığı açıklamada “ Değerli sanatçılarımız tarafından hazırlanan çok farklı bir sergiye katkıda bulunmak ve sanatseverler ile buluşturmak bizim için oldukça önemli. Özellikle son dönem artık vazgeçilmezimiz olan maskeler bu sergide farklı şekilleri ile sanatseverler ile buluşuyor. YÖRSİAD olarak sadece işimiz ile değil aynı zamanda spor, müzik, sanat, kültür alanında da desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Değerli sanatçılarımızı kutluyoruz. Maskeler sergisi, 15 Eylül'e kadar açık olacak. İlgi duyanları Konyaaltı Caddesi Nobu Art Project sergi salonunda bu sergiyi gezmeye bekliyoruz” dedi.

2021