YÖRSİAD ONLINE TOPLANTISI KONUĞU n11.com AKDENİZ BÖLGE MÜDÜRÜ MEHMET DERELİ VE İŞ ORTAKLARI EĞİTMENİ AYKUT BASKIN OLDU

YÖRSİAD'DA PANDEMİ ZAMANI E-TİCARET KONUŞULDU

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Online toplantılarına devam ediyor. Pandemi zamanı E-Ticaret'in konuşulduğu toplantının konukları dijital dünyanın önde gelen e-ticaret platformları arasında yer alan n11.com'un Akdeniz Bölge Müdürü Mehmet Dereli ile İş Ortakları Eğitmeni Aykut Baskın oldu.

YÖRSİAD Üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantı öncesi bir konuşma yapan Başkan M.Aykut Ege, pandemi süreci ile birlikte dijitalleşmenin daha çok ön plana çıktığını ifade ederken, e-ticaretin büyük bir önem kazandığını söyledi.

N11.com tamamen pazaryeri mantığı ile çalışıyor!

n11.com Akdeniz Bölge Müdürü Mehmet Dereli yaptığı konuşmasında, 2012 yılında kurulan, elektronikten tekstile, mutfak gereçlerinden otomotive kadar birçok farklı ihtiyaca ve zevke hitap eden ve milyonlarca farklı ürünü kullanıcılarıyla buluşturan e-ticaret platformu n11.com'un Pandemi süreci ile birlikte daha da büyük ilgi gördüğüne dikkat çekti.

Pandemi süresinde e-ticaret hacminin % 300 oranında artığını söyleyen Dereli “ N11.com tamamen pazaryeri mantığı ile çalışıyor. Antalya merkezli olan ve Antalya Sanayi Sitesi içinde yer alan N11.com Akdeniz Bölge Müdürlüğü olarak 8 ilde yaklaşık 15 bin kayıtlı ve yedi bin aktif ortağı ile yoluna devam ediyor. Pandemi süreci ile birlikte e-ticaret daha da önem kazanmaya ve tercih edilmeye başladı. Pandemi sürecinde süpermarket başta olmak üzere doğal ürünlerde yoğun bir artış yaşadık. Kozmetikte de inanılmaz bir büyüme var” dedi.

Pandemi son viraj oldu!

n11.com İş Ortakları Eğitmeni Aykut Baskın da yaptığı açıklamalarında “ Ülkemizde 54 milyon kişi internete giriyor. Neredeyse internete girmeyen yok. E-Ticaret büyük bir hızla büyüyor. Özellikle Pandemi döneminden sonra e ticaretin payı artıyor. Bundan sonra her şey internetten satılacak ve e-ticaret gerçektende çok farklı bir yol almaya başlayacak. Her ürün aranabilecek ve satılabilecek duruma geliyor. 20 yıldır e-ticarette gidecek yol var diyorduk ama pandemi bunun son virajı oldu. Geç kalınmamalı. İşini dijitale taşımak isteyenler geç kalmamalı. Pandemi ile birlikte günlük mağaza açma sayısı üçe katlandı. Pandemi ile birlikte E yaşamda % 73, mutfak gereçlerinde % 106, markette % 100 ün üzerinde bir artış oldu. Özellikle oyun konsolları ve hobi ürünlerinin satışlarında % 162 artış var” dedi.

2020