YÖRSİAD EYLÜL 2017 OLAĞAN TOPLANTI KONUĞU TİM(TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ) ONURSAL BAŞKANI OĞUZ SATICI OLDU

YÖRSİAD, TİM (TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ) ONURSAL BAŞKANI OĞUZ SATICI'YI AĞIRLADI
YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği ) Eylül ayı Olağan toplantısı Akra Barut Hotel'de gerçekleştirildi. Konuk konuşmacı olarak TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Onursal Başkanı, aynı zamanda Global Yatırım Holding ve Türkiye EXİMBANK Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz SATICI'yı ağırlayan YÖRSİAD'da konu “Ölümsüz Şirketler” oldu.
Yoğun bir ilgi vardı
YÖRSİAD üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya ayrıca konuk olarak, Antalya'nın hızla gelişen ve büyüyen İlçesi Döşemealtı ‘nın Belediye Başkanı Turgay GENÇ ile Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı Fatih İNCİR, ANTGİAD (Antalya Genç İşadamları Derneği ) Başkanı Volkan BARUTCU, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ulaş YILDIRIM, Macaristan Fahri Konsolosu Bekir Bülent ÖZSOY, Rus Kültür ve Sanat Derneği Başkanı İrina BALCI, KKTC Antalya Temsilcisi M.Erer KORMAN da katıldı.


YÖRSİAD'ın ilk hedefi Antalya'da “Ekonomi Zirvesi”ni gerçekleştirmek
YÖRSİAD Başkanı Semih BEKEN yaptığı açılış konuşmasında, kısa süreli bir yaz tatilinin ardından tekrar bir araya geldiklerini söyleyerek yoğun bir döneme girdiklerini belirtti. Beken, gerçekleştirmeyi planladıkları ekonomi zirvesi konusunda gelinene son durumu üyeler ile paylaştı. Bu konuda ciddi adımlar atmaya başladıklarını ifade eden Başkan Beken,” Antalya'da düzenlemeyi düşündüğümüz ve bir marka olacağına inandığımız Ekonomi zirvesi konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Ciddi şekilde ilerleme sağlıyoruz” dedi.
Başkan Semih Beken, ayrıca Dernek olarak geçen sene dağ koşusunda dünya milli takımda dünya şampiyonu olan ve bireysel olarak önemli başarılara imza atan genç sporcu Yasemin Zengin'e bu yıl da destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Konuk konuşmacı olarak davet ettikleri ve kendilerini kırmayarak toplantılarına katılan TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Onursal Başkanı, aynı zamanda Global Yatırım Holding ve Türkiye EXİMBANK Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Satıcı'ya da şükranlarını sunan Beken, değerli görüşlerini YÖRSİAD üyeleri ile paylaşan SATICI'ya teşekkürlerini sundu.
Başkan GENÇ “YÖRSİAD çok kısa sürede çok büyük işler başardı”


Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay GENÇ ise gecede yaptığı konuşmasında Yörük İş Adamları ile birlikte olmaktan mutlu olduğunu belirterek “YÖRSİAD çok kısa sürede çok büyük işler başardı. Taktirle takip ediyor, izliyor ve yapılan çalışmalardan kıvanç duyuyorum” dedi.


Türkler oldukça üretken bir millet!
TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Onursal Başkanı, aynı zamanda Global Yatırım Holding ve Türkiye EXİMBANK Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Satıcı ise yaptığı konuşmasında kendisinin de bir Yörük olduğunu ifade ederek, Türklerin oldukça üretken bir millet olduklarının altını çizdi. Satıcı “İnsan hayal edebildiği her şeyi yapabilir. Yapılır mı, yapılamazmının sınırı benim baktığım yerden hayaller ile sınırlı. Eğer insan aklı bir şeyi hayal edebiliyorsa, onu yapabileceğine inanıyorum. Kendi hayal ettiğim her şeyin yapılabildiğini gördüm. İnsanın hayallerini bırakmaması gerektiğine inanıyorum. 2001 yılında TİM'e başkanlık yaptım. 36 yaşındaydım. 8 yıl bu görevi yürüttüm. Bu süreçte Türkiye ihracatı Cumhuriyet tarihinin tüm rekorlarını altüst ederek, 26 milyar dolardan 130 milyar dolara ulaştı. 30 milyar dolar hedef koyduğumuzda bize herkes gülmüştü. Genç ve güçlü bir ekiptik. Başaracağımıza inandık. Komşu ülkeler ile ticareti geliştireceğiz dedik. Ticaret hacmimiz 3 milyar dolardı. Bunu 50 milyar dolara çıkardık” dedi.


Toplantı sonrası Başkan Beken, katılımlarından dolayı konuklar Oğuz Satıcı ve Başkan Turgay Genç'e ANLED adına sunulan bağışın belgesi ve Yörüklerin simgesi keyfiyelerden sunarken ayrıca gecenin anısına bir hatıra fotoğrafı çektirildi.

2017