2017 YÖRSİAD'IN ŞUBAT AYI OLAĞAN TOPLANTISI KONUĞU İAYOSB YKBAŞKANI MURAT ÇÖKMEZ OLDU

İAYOSB ( İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çökmez YÖRSİAD'ın konuğu oldu

YÖRSİAD'DA GÜNDEM “ORGANİZE SANAYİLER”

YÖRSİAD'ın ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Şubat Ayı Olağan Toplantısı Hotel SU'da gerçekleştirildi. İAYOSB ( İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çökmez'in konuşmacı konuk olarak katıldığı toplantıda YÖRSİAD üyeleri büyük ilgi gösterdi. Toplantı öncesi YÖRSİAD'a yeni katılan üyelerden Cengiz Çelik'in özgeçmişi okundu ve rozeti konuk Murat Çökmez tarafından takılırken, yine üyelerden Zafer Kepez'in sahibi olduğu Kepezler Petrol Şirketinin de tanıtım videosu yayınlandı.

YÖRSİAD Başkanı Semih Beken toplantıda yaptığı konuşmasında dernek çalışmaları hakkında üyeleri bilgilendirirken, İAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çökmez'in konuk olarak bulunmasından ve değerli görüşlerini paylaşmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
İnovatif ve daha farklı, yaratıcı, markalaşmaya giden bir sanayiye ihtiyacımız olduğunu inanıyorum!

YÖRSİAD Başkan Semih Beken, “ Bu ay YÖRSİAD olarak üyelerimizi bilgilendirmek ve daha geniş bilgiler almak adına Sanayi ve Organize Sanayileri konuşuyoruz. Yaklaşık iki hafta önce Antalya Organize Sanayi Başkanımız Ali Bahar'ı konuk etmiş ve kendisinden çok yararlı bilgiler almıştık. Gördük ki Antalya'da Turizm ve Tarım her zaman önde ancak Sanayimizin de bu konuda katkısını aldığımız bilgiler ile görmüş olduk. Bugünde aramızda Murat Çökmez Başkanımız var. Biliyorsunuz İstanbul başka bir dünya. İstanbul'daki sanayinin durumunu ve nereye gittiğini kendisinden öğrenme fırsatı buluyoruz. Antalya biliyorsunuz orta gelir tuzağı içerisinde. Ve bunu aşmak için inovatif, daha farkı, yaratıcı markalaşmaya giden bir sanayiye ihtiyacımız olduğunu inanıyorum. Bu konuda orta gelir tuzağını aşan ilin de İstanbul olduğunu biliyoruz. Bunu aşmasının sebebi de burada ticaret ve sanayinin üst düzeyde bulunmasıdır. Bizler Antalya'da ticaret ve sanayinin içerisinde bulunan iş adamları olarak örnek almak ve bu konuda gelişmeleri ilk ağızdan dinlemek için İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çökmez'i konuk ettik. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

YÖRSİAD'ın çalışmalarını yakından takip ediyorum!

İAYOSB ( İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çökmez ise yaptığı konuşmasında davet için teşekkürlerini sunarken YÖRSİAD'ı yakından takip ettiğini ve çalışmalarını takdirle izlediğini söyledi. Çökmez, “YÖRSİAD ailesi ile birlikte olmaktan son derece keyifliyim. YÖRSİAD'a baktığınız zaman o kadar güzel işlerin altına imzalar atıldığını görüyoruz ki, bunların hepsi birer aşkla, birer emekle, özveri ile neticelenmiş. Ben bu birlikteliğin orta ve uzun vadede çok farklı noktalara ulaşacağına inanıyorum. Bu bir kartopu gibi ilerleye ilerleye büyümeye devam edecektir” dedi.
Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nin çalışmalarını gururla izliyoruz!


Başkan Çökmez, İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgiler de verirken, Antalya Organize Sanayi Bölgesinin çalışmalarını da değerlendirdi. İAYOSB'de 154 sanayi parselin mevcut olduğunu ve % 95 yapılaşmanın ise tamamlandığını söyleyen Başkan Çökmez, Antalya Organize Sanayi Bölgesinin de çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve başarılarını da gururla izlediklerini söyledi. Çökmez, “ Türkiye 311 tane organize sanayi bölgesi var. Bunlardan bir tanesi de Antalya'da. Sayın Başkan Ali Bahar Bey Antalya için ve Organize Sanayi Bölgesi için muazzam işlere imzasını atıyor” dedi.

Toplantı sonrası İşadamlarının sorularını yanıtlayan Murat Çökmez'e plaket yerine , AÇEV ve ANLED adına sunulan bağışın belgesi YÖRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semih BEKEN tarafından verildi ve hep birlikte günün anısına bir hatıra fotoğrafı çektirildi.

2017