2017 EKİM AYI KAHVALTI TOPLANTISI KONUĞU DÖŞEMEALTI BELEDİYE BAŞKANI MİMAR TURGAY GENÇ OLDU

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç Yörük Sanayici ve İş Adamlarının konuğu oldu
BAŞKAN GENÇ, YÖRSİAD'IN KONUĞU OLDU


YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) geleneksel kahvaltı toplantılarının konuğu Döşemelatı Belediye Bakanı Mimar Turgay Genç oldu. Akra Barut Hotel'de düzenlenen Ekim ayı Kahvaltı Toplantısına ilgi büyük olurken, Başkan Genç, Antalya'nın en büyük merkez İlçesi Döşemealtı'nın Antalya için önemini ve son 3 yılda yapılan yatırımları YÖRSİAD üyeleri ile paylaştı. Toplantıya ANTİAD Başkanı Musa Saraç, OSİAD Başkanı Ahmet Kasapoğlu, KKTC Antalya Temsilcisi M.Erer Korman, Genç OSD Başkanı Canan Gürkan, YÖRKAM Müdürü Fatih Uslu ile birlikte çok sayıda İş adamı katıldı.
YÖRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semih Beken yaptığı konuşmasında, Döşemaltı'nın hızla büyüyen ve gelişen bir İlçe olduğuna dikkat çekerek, Başkan Genç'in konuk olmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
YÖRSİAD çalışmaları konusunda kısa bilgiler de veren Başkan Beken, “ATSO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOBB Antalya GGK(Genç Girişimciler Kurulu), ANTİKAD(Antalya Antalya İş Kadınları Derneği), ANTGİAD (Antalya Genç İşadamları Derneği) işbirliğinde ve Business Networking Akademi'den Ertuğrul BELEN'in moderatörlüğünde 1. Antalya Ticaret Zirvesi gerçekleştirdik. Ayrıca Antalya'da düzenleyeceğimiz Ekonomi zirvesi konusunda da son noktaya geldik” dedi.
Antalya'nın yükselen değeri Döşemealtı...


Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (YÖRSİAD) düzenlemiş olduğu sabah kahvaltısı programına davet edilmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Döşemealtı Belediye Başkanı Başkan Turgay Genç, Dernek Başkanı Semih Beken ve Dernek Yönetimine teşekkür etti. YÖRSİAD'ın çalışmalarını yakından izlediğini belirten Genç, “ YÖRSİAD'ın çalışmalarını yakından ve büyük bir beğeni ile takip ediyor, takdirle izliyorum” dedi.Döşemealtı, nüfusu en çok artan ilçelerden bir tanesi...Başkan Genç, Döşemealtı'nın düne kadar Antalya'nın arka bahçesi olarak görüldüğünü ancak son 3 yıl da gerçekleştirilen doğru ve planlı uygulamalarla yükselen değer haline geldiğini söyledi. Döşemealtı İlçesi'nin tarihi, doğal güzelliklerinin yanında stratejik açıdan da önemli bir bölge olduğunu hatırlatan Başkan Genç, yeni Bütünşehir yasası ile birlikte sınırların 224 km2'den 701 km2'ye çıktığını söyledi. Başkan Genç İlçe'de imarlı alanların yüzde 10 kadarının dolu olduğunu yüzde 90'lık kısmının ise yatırım yapılabilir konumda yer aldığı bilgisini verdi.
Başkan Turgay Genç yaptığı konuşmasında, “Döşemealtı artık daha da büyüyor, gelişiyor ve önemi kat ve kat artıyor. TUİK verilerine göre Konyaaltı İlçemizden sonra en fazla nüfus yoğunluğu olan İlçe haline geldik. Halen nüfusumuz 60 bin civarında, büyüme hızına göre önümüzde ki 10-15 yıl içerisinde 4-5 kat artış olacağı öngörülmektedir” dedi.
Projelerde gelinen son durumu anlattı


Biten ve devam eden projeler hakkında da bilgi veren Başkan Genç “Türkiye'nin ilk Müze Konseptli Camii'ni yapıyoruz. Yine Türkiye'de örnek olacak Ekolojik Kreşimizi tamamlayıp çocuklarımızın hizmetine açtık. 12 Mahallemize 13 çok amaçlı kapalı pazaryeri yaptık, tam teşekküllü hastanemiz 2018'de hizmete girecek, Trafik Eğitim Parkı gibi 32 tematik ve sosyal amaçlı park yaptık, 500 km'nin üzerinde yeni yol açtık, kendi parke tesisimizi kurmak suretiyle maliyetlerimizi yarı yarıya düşürdük. Kent Meydanımız yoktu onu bitirdik. 14-25 yaş arası gençlerimiz için Döşemealtı Gençlik Meclisi'ni (DÖGEM) kurduk. Ayrıca her yaştan insanımızın yeteneklerini sergileyebileceği, keyifli zaman geçireceği Gençlik Merkezimizi bitirme aşamasına getirdik. Yaşlılarımız için Emekliler Kahvesi açtık. Güneş enerjisinden elektrik üreten belediye olduk, Araç parkımıza 6 milyon lira yatırım yaparak güçlendirdik. Belediyemizin halk tiyatrosunu kurduk. Kısacası hemen her mahalleye kalıcı hizmetler kazandırdık. Bütün bu yatırımları belediyemizin öz kaynaklarıyla yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” dedi.
Yeni otogar ve Hipodrom Projesi'ndeki son durum!...
Başkan Genç, yeni Otogar'ın Döşemealtı'na yapılabilmesi ve şehir trafiğinin rahatlaması amacıyla 100 dönümlük alanın tapusunu Büyükşehir Belediyesi'ne bedelsiz olarak verildiğini de hatırlatıp Hipodrom inşaatı için de inşaat ruhsatlarını zaman kaybetmeden onaylamak suretiyle ilgililere teslim ettiğini de açıkladı.
Başkan'a doğum günü sürprizi...
Toplantı sonrası Başkan Beken, katılımlarından dolayı Başkan Turgay Genç'e ANLED adına sunulan bağışın belgesi ve Yörüklerin simgesi keyfiye sunarken ayrıca günün anısına tüm üyeler ile birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirildi. Ayrıca YÖRSİAD Yönetimi doğum günü olan Turgay Genç'e bir sürpriz yaparak, yeni yaşını kutladı.

2017