2016 YÖRSİAD EKİM KAHVALTI KONUĞU MEDİCAL PARK ANTALYA HASTANE KOMPLEKSİ MEDİKAL ONKOLOJİ BÖLÜM BAŞKANI PROF.DR. HAKAN BOZCUK OLDU

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Medikal Onkoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr. Hakan BOZCUK, YÖRSİAD (Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği) üyelerine Kanser türleri konusunda bilgiler verdi.Ramada Plaza Hotel'de gerçekleşen toplantıda konuşan Prof.Dr. hakan BOZCUK, özellikle ürolojik kanserlerde meydana gelen son gelişmeler ile diğer yaygın kanser türleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

YÖRSİAD Yönetim kurulu Başkanı Semih BEKEN,yaptığı açılış konuşmasında; kanser hastalığının önemine dikkat çekerek sağlığın önemini vurguladı.BEKEN'Sağlık her zaman önceliğimiz.Günümüzde hiç hoşlanmadığımız ve adını dahi söylemek istemediğimiz kanser hastalığının son durumunu ve türlerini öğreniyoruz.Erken teşhisin hayat kurtardığını unutmamalıyız.Bu bakımdan kanserde erken teşhis önem taşıyor.Bizlere verdikleri değerli bilgiler için Prof.Dr.Hakan BOZCUK başta olmak üzere herkese YÖRSİAD olarak teşekkür ediyoruz.'dedi.

Prof.Dr.Hakan BOZCUK yaptığı konuşmasında kanserden korunmak için erken teşhisin önemine dikkat çekerek, ' Yaklaşık 20bin civarında kanser türü var.Herşeye rağmen bu hastalıkta şifa mümkün.Yaşamın bir gerçeği şu ki insan ömrü uzadıkça birtakım hastalıklar da kaçınılmaz oluyor.Bunlardan bir tanesi de kanser.Malesef yapılan araştırmalarda önümüzdeki 10 yıl içinde ölüm nedenlerinin başında kanser gelecek.Kalp damar hastalıkları nedeniyle meydana gelen ölümler şu anda birinci sırada ama 10 yıl sonra kanser öne geçecek.Kanserden korunmada sağlıklı beslenme çok önem taşıyor.Kalp damar hastalığı için geliştirilen diyet uygulamaları insanları kanserden de koruyor.Yaptığımız araştırmalarda antalya'da yaşayan 90 yaşından büyük sağlıklı bireylerden bazı bilgiler aldık.40lı yaşalara da baktık.sonuçta yaptığımız değerlendirmelerde beslenmenin önemi ortaya çıktı.'diye konuştu.

Toplantının sonunda Prof.Dr. Hakan BOZCUK'a teşekkür belgesi verilirken, üyeler ile beraber hatıra fotografı çekildi.