YÖRSİAD KASIM 2015 OLAĞAN TOPLANTI KONUĞU ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ DİREKTÖRÜ ELİF DAĞDEVİREN ve ANSET GENEL MÜDÜRÜ GAYE DOĞANOĞLU OLDU

YÖRSİAD'IN GÜNDEMİ, ANTALYA FİLM FESTİVALİ

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) 2015 Faaliyet Yılı Kasım Ayı Olağan Toplantısını Porto Bello Hotel'de gerçekleştirdi.

Konuşmacı konuk olarak Uluslararası Antalya Film Festivali Direktörü Elif Dağdeviren'in katıldığı gecede, ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu'da yer alırken her iki konuk da Antalya Film Festivalinde gelinen son durumu YÖRSİAD üyeleri ile paylaştılar.

Toplantıya ayrıca TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, KKTC Antalya Temsilcisi Münir Erer Korman'da katılırken, yeni üyeler Deniz Buklet Firmasının Sahibi Deniz Danışman ve Öğün Yemekçilik Sahibi Adem İnal'a Elif Dağdeviren ve Gaye Doğanoğlu tarafından YÖRSİAD rozetleri takıldı.

YÖRSİAD Başkanı Semih Beken kendilerini kırmayarak toplantılarına katılan ve Antalya Film Festivalindeki gelişmeleri kendileri ile paylaşan Uluslararası Antalya Film Festivali Direktörü Elif Dağdeviren ile ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu'na teşekkürlerini sundu.

Beken, “ Festivalinin adının Antalya olarak değişmesi bizim için mutluluk verici”

YÖRSİAD Başkanı Semih Beken yaptığı konuşmasında, Antalya'nın son dönem çok yoğun bir tempo içerisinde olduğunu söyleyerek, “ Antalya'mızın şu sıralar çok yoğun bir temposu var. Şehir dışında olan arkadaşlarımız bizleri arayıp kültür kenti Antalya'da yaşamak istediklerini söylüyorlar. G20 Antalya'mızın ismini ve marka değerini yukarı taşımakta çok önemli bir organizasyondu. İş Adamları olarak görüyoruz ki; Antalya'nın marka değeri ne kadar yükselirse o kadar bizim için fayda sağlıyor. Piyona festivali devam ediyor. EXPO 2016 organizasyonu çalışmaları hızla devam ediyor. Bu arada Antalya Film Festivali de bu organizasyonalara ek olarak Antalya'nın markasına katkı koyacak. Özellikle Film festivalinin adının Antalya olarak değişmesi bizim için mutluluk verici bir durum oluşturdu. Antalya isminin bu kadar üst sıralara çıkması hepimizi sevindiriyor. Bu organizasyonda bizde elimizden gelen her türlü katkıyı koymak istiyoruz” dedi.

“Şehrimize fayda sağlayacak projelerde yer almak bizim en önemli önceliğimiz!”

Beken, Uluslararası Antalya Film Festivalinin Antalya markası adına önemli olduğunu ve ellerinden gelen katkıyı koymak için her zaman hazır olduklarını da ifade etti. Semih Beken, “ Elif Hanımla kısa bir süre önce tanışmış olsak da, Elif hanım, bu konuya dair hiçbir bilgiye sahip olmamıza rağmen bizi her zaman en iyi şekilde karşıladılar ve konu ile ilgili olarak en iyi şekilde bilgilendirdiler. YÖRSİAD olarak amacımız sanata, spora ve kültüre farklı katkı koymak ve toplumumuzu geliştirmektir. Sanat konusunda Devlet Opera ve Balesi ile birlikte birçok etkinlikler düzenliyor ve Prömiyerlerinde destek oluyoruz. Biz sadece kendi düzenlemiş olduğumuz organizasyonlarda değil aynı zamanda farklı sivil toplum kuruluşlarının da düzenlemiş olduğu organizasyonlarda destek olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bizim ülkemize ve şehrimize fayda sağlayacak projelerde yer almak bizim en önemli önceliğimiz. Katkı koyduğumuz son organizasyon da Antalya Tanıtım Vakfının düzenlemiş olduğu Sanal kadın müzesi oldu” diye konuştu.

Elif Dağdeviren, “Festivallerin en önemli özelliği, içlerinde bulunduğu şehre katkıda bulunmalıdır”

Çok yoğun günler yaşadıklarını belirten Uluslararası Antalya Film Festivali Direktörü Elif Dağdeviren YÖRSİAD'ın daveti için teşekkür ederek açıklamalarda bulundu. Dağdeviren yaptığı konuşmasında “ Bugün burada YÖRSİAD'ın konuğu olmaktan da çok mutluyuz. Açıkçası bu davet bize bu yoğunlukta Maldivler'e tatile gitmek kadar güzel ve dinlendirici oldu. Bütün dünyada kayıtlı 450, kayıtlı olamayan yaklaşık 2 bine yakın film festivali var. Kayıtlı olan festivallerin arasında ödülü ile anılan sadece bir tane festival var. Bunun dışında hiçbiri anılmıyor. Festivallerin en önemli özelliği, içlerinde bulunduğu şehre katkıda bulunmalarıdır. Şehir önemlidir ve şehir festivale ev sahipliği yapıyordur. Dolayısıyla şehir bütün dünyaya bir çağrı yapar ve der ki; ‘Antalya'ya gelin, Antalya'da sizler için göreceğiniz, yaşayacağınız çok fazla etkinliğimiz var'.. Dünyanın en popüler kültürü sinemadır. Dolayısıyla da dünyada en ilgi çeken ve en çok markaları dünyaya taşıyan veya dünyada ki markaları yerele getiren sinemadır. Festivalde bunun en önemli ayaklarından birisi. Dünyada Türkiye'den iki tane marka şehir çıkmıştır. Bunlardan birisi İstanbul diğeri de Antalya'dır. Antalya'nın marka değeri daha çok deniz, kum, güneş ve otelleri ile yaparken bir yandan da Antalya'nın bir kültür başkenti olma zorunluluğudur. Bizde kültür başkenti olacak Antalya'nın her zaman neferiyiz” dedi.

Gaye Doğanoğlu “ Antalya Film Festivalimiz 29 Kasım Pazar Günü saat 14.00 – 15.00 arasında kortej ile başlayacak”

Son üç ay içinde çok yoğun bir trafiğin içine girdiklerini ifade eden ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu ise yaptığı konuşmasında YÖRSİAD'ın davetine teşekkür ederek “ Antalya Piyona festivalimiz devam ediyor. Bu arada Altın Portakalın adını değiştirdik ve Uluslararası Antalya Film Festivali yaptık. Çok heyecanlı günler geçiriyoruz. Bu kadar yoğunlukta YÖRSİAD ile birlikte olmaktan çok mutluyuz. 17 Kasım'da başlayan Piyona festivalimiz devam etmekte ve bu organziasyon 29 Kasım'da Haşim İşcan'da film müzikleri ile son bulacak. Aynı gün bir başka heyecana başlayacağız. 52. Uluslararası Antalya Film Festivalimizin açılışını yapacağız. Aynı gün organizasyonumuz hava şartlarına da bağlı olarak 29 Kasım Pazar Günü saat 14.00 – 15.00 arasında kortej ile başlayacak. Festivalin kortejsiz olmayacağını düşünüyoruz. Antalya'nın sokaklarının dolu dolu olacağı bu saatlerde festivalimize gelen konuk yerli ve yabancı sanatçılarımızı Antalyalılar ile buluşturacağız ”dedi.

Toplantı sonrası, YÖRSİAD Başkanı Semih BEKEN, Uluslararası Antalya Film Festivali Direktörü Elif Dağdeviren ile ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu'na plaket yerine AÇEV'e adına sunulan bağışın belgesini vererek teşekkürlerini sundu.

2015